Cleaning Poznań – dzięki regularnemu czyszczeniu dywanów, prawidłowej pielęgnacji i konserwacji zapewnisz długi żywot swojemu dywanowi i piękny wygląd. Nie zachowanie podstawowych zasad skutkuje przedwczesnym zużyciem. Pamiętaj, że czysty dywan to również zdrowe środowisko w domu.

Podstawowe zasady dbania o dywan:

  • odkurzanie trzy razy w tygodniu za pomocą odkurzacza o silnej mocy
  • każdą powstałą plamę lub zaciek usuwaj od razu po jej powstaniu (nie pocieraj plam ponieważ wcierasz ją głębiej)
  • kilka razy w roku umów się na profesjonalne czyszczenie dywanu i wykładziny

Czyszczenie dywanów, pranie wykładzin, czyszczenie kanap

Oznaki zużycia

Podobnie jak wszystkie tekstylia, dywany ostatecznie również się zużywają. Zużycie stwarza iluzję zabrudzenia, co często powoduje frustrację. Mimo, że dywan został prawidłowo oczyszczony, obszary najczęściej używane nie będą wyglądać na czyste.

Jak spowolnić powstawanie obszarów zużycia? Można na przykład przesuwać meble lub odwracać dywan!

Ważne jest odkurzanie

Odkurzanie kilka razy w tygodniu zmniejsza brud, który nie sprzątany regularnie może skończyć w najgłębszych włóknach. Raz w miesiącu można zatrudnić profesjonalistów którzy posiadają odkurzacze o silnej mocy.

Z pomocą Cleaning Poznań zapewnisz swojemu dywanowi długi żywot!
Pamiętaj jeśli rozlałeś mleko, wino lub napój gazowany nie męcz się tylko zadzwoń do Cleaning Poznań!

Cleaning Poznań czyści najlepiej

Podstawowym błędem właścicieli dywanów jest to, że myślą, że samo odkurzanie wystarczy albo zabierają się do prania dywanów sami, wcierając brud w jeszcze głębsze warstwy włókien.

Profesjonalne czyszczenie z użyciem przyjaznych środków chemicznych pomaga usunąć brud a nie wcierać go dalej. Należy pamiętać, że pranie powierzchni dywanów pozwala nam się również pozbyć sierści zwierząt i alergenów. Wykonujemy również pranie wykładzin, czyszczenie dywanów i kanap.