Większość ludzi uważa, że pranie – czyszczenie ekstrakcyjne, to to samo co czyszczenie parowe, gdy w rzeczywistości są to dwie zupełnie różne procesy oczyszczania. Każda metoda wykorzystuje inną temperaturę wody i czasem różnych roztworów czyszczących. Zanim zamówisz czyszczenie dywanów, tapicerki i wykładzin lub spróbujesz usunąć paskudną plamę, warto przeczytać, aby dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia ekstrakcyjnego i czyszczenia parowego.

Podstawowa różnica

Podstawowa różnica między ekstrakcją a czyszczeniem parowym jest temperatura użytej wody. Temperatura Przy ekstrakcji ma między 30-50 stopni celsjusza, a w przypadku czyszczenia parowego 80-120 stopni celsjusza.

Dla dywanu, wykładzin i tapicerki czyszczenie parowe, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest to metoda bardzo mało skuteczna i nie odbywa się w tym procesie płukanie włókien.

Pranie ekstrakcyjne potrzebuje ciepłej wody, ale nie tak, że zmienia stan materii, do tego dodawane są jeszcze środki chemiczne które pomagają w czyszczeniu.

Czyszczenie dywanów parowe

Ekstrakcja a czyszczenie parą

Większość producentów wykładzin, dywanów i tapicerek zalecają ich produkty czyścić ekstrakcyjnie. Włókna naturalne są czyszczone ekstrakcją ciepłą wodą, lecz przy niższej temperaturze, w celu zapobiegnięciu skurczenia się tkaniny. Może on być stosowany w usuwaniu plam, jak również, w przeciwieństwie do czyszczenia pary, której należy unikać w tym przypadku, ponieważ może to tylko zostawić plamę na stałe.

Przy ekstrakcji roztwór czyszczący jest natryskiwany w pierwszej kolejności, następuję wtedy rozluźnienie podłoża, a następnie roztwór czyszczący wraz z zabrudzeniami zostaje zebrany do odkurzacza. Jest to najbardziej skuteczny sposób, ze względu na płukanie włókien. Jednak właściciele domów powinni wystrzegać wynajmu lub zakupu maszyn do ekstrakcji i odkurzaczy parowych i używać ich w domu. Niedoświadczona osoba i urządzenia poniżej normy może prowadzić do przemoczenia dywanu oraz może zostać duża ilość resztek detergentu, natomiast niewystarczająca wentylacja może spowodować rozwój pleśni. Firma Cleaning Poznań wykonuje czyszczenie dywanów przy użyciu tylko i wyłącznie urządzeń i środków czyszczących marki KARCHER.

Czyszczenie dywanów i tapicerki meblowej

Profesjonalne czyszczenie

Jeżeli chodzi o korzystanie z profesjonalnego czyszczenia, jest to idealne rozwiązanie, jeżeli jesteś martwisz się o usunięcie zabrudzeń ze swojej ulubionej kanapy, fotela, dywanu, krzesła lub wykładziny. Odpowiednia firma będzie się także upewniać, że większość wody rozpylanej jest usuwana. Proces ten nie trwa długo i nie kosztuje wcale tak dużo. Nawet w ciągu kilku godzin Twój dywan, znów będzie suchy i gotowy do dalszego użytkowania.

Wniosek

Pranie ekstrakcyjne a czyszczenie parą: co jest najlepsze? Zdecydowanie pranie ekstrakcyjne, ponieważ po czyszczeniu parowym włókna nie są płukane, a plamy mogą zostać na stałe.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, która jest dostępna na stronie głównej skontaktuj się z nami i umów już teraz na pranie – czyszczenie dywanów (ekstrakcyjne – na mokro) foteli, wykładzin, tapicerki, kanap, sof, materacy, krzeseł.