Dywany, wykładziny, kanapy które nie są reglanie profesjonalnie czyszczone gromadzą dużo bakterii, grzybów i masę innych drażniących substancji, które w zastraszającym tempie się rozwijają. Włókna dywanów są też przesiąknięte przez pozostałości toksyn i sprayów, których możemy pozbyć się tylko dzięki profesjonalnemu czyszczeniu – usługi urządzeniami firmy Karcher.

Czyszczenie dywanów, pranie wykładzin, czyszczenie kanap, usługi karcher

Do czego prowadzą brudne dywany?

  • alergie. Dywany mogą ukrywać wiele alergenów, które są odpowiedzialne za typowe objawy alergiczne w tym też kwestię zatok. Kurz, grzyby, włosy, sierść i roztocza są jednymi z najczęstszych i najbardziej uciążliwych alergenów których siedliskiem jest dywan.
  • Choroby skóry i oczu. Swędzące wysypki i schorzenia grzybicze to tylko niektóre z objawów. Dywany są siedliskiem bakterii i grzybów które wnosimy do naszych domów przez obuwie. Bakterie i grzyby uwalniają się i mnożą.
  • podrażnienie dróg oddechowych. Sierść jest częstym alergenem dla wielu z nas. Sierść, białka znalezione w moczu, ślinie i odchodach zwierzęcych powoduje również u wielu nieświadomych ludzi problem. Nagromadzone toksyny i alergeny w brudnym dywanie mogą wpływać na zdolność zdrowych płuc i prowadzić do astmy.

Dlaczego powinniśmy regularnie zamawiać usługi czyszczenia dywanów, wykładzin, kanap oraz innych mebli tapicerowanych?

Jeśli ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na takie problemy powinien najpierw skonsultować się z lekarzem. Kolejnym ważnym krokiem jest zadbanie o czyste meble i dywany w domu. Zadzwoń do Cleaning Poznań już dziś i umów się na czyszczenie. Nasze usługi są profesjonalne.