Nie oszukujmy się – czyszczenie dywanów urządzeniami firmy Karcher nie jest pierwszą rzeczą o której pomyślimy w wolnej chwili. Dobrze jednak gdy czasami pomyślimy o tym i nie chodzi nam tutaj tylko o dywan w domu czy w firmie. Czyszczenie regularnie dywanu to jedyny sposób na przedłużenie jego żywotności.

Dlaczego powinniśmy czyścić dywan regularnie?

W natłoku codziennych czynności lubimy odkładać czyszczenie co chwilę na dalszy plan, jednak regularne czyszczenie dywanu jest ważnym elementem który powinniśmy robić stosunkowo często i regularnie.
Oprócz oczywistych korzyści jak świetny wygląd dywanu, przedłużenie jego żywotności oznacza również, że nie będziemy musieli tracić pieniędzy na częste wymiany dywanu.
Ponadto czyszczenie dywanu jest niezbędne do utrzymania poziomu higieny. Gruntowny proces czyszczenia usuwa roztocza i alergeny.

Czyszczenie dywanów usługami Karcher najczęściej zadawane pytania

Czy mogę samemu wynająć profesjonalny odkurzacz?

Wiele osób decyduje się na czyszczenie dywanu jednak mało kto decyduje się na kupno czy wynajem profesjonalnego odkurzacza. Jest to drogie, pracochłonne i zamiast poprawić wygląd swojego dywanu możesz mu tylko zaszkodzić.
Lepiej zdecydować się na profesjonalną firmę która swoim doświadczeniem zapewni Państwu zadowalające wyniki – pozbędziecie się uciążliwych plam, alergenów. Wasz dywan będzie wyglądać jak nowy.

Jak często należy czyścić dywan?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od tego w jakim miejscu znajduje się nasz dywan i jak często z niego korzystamy. Np. dywan w sklepie z krótkim włosem nie wymaga tak częstego czyszczenia jak dywan w domu gdzie są dzieci i zwierzęta.

Czy istnieje ryzyko, że mój dywan się skurczy?

Słyszeliście na pewno o dywanach które po czyszczeniu zaczęły się kurczyć? Prawda jest taka, że może się tak zdarzyć jeśli dywan był wyczyszczony przez amatora i nieodpowiednią technikę.
Zmniejszenie dywanu pojawia się gdy wykładzina jest zbyt mokra, a od spodu jest przesiąknięta. Może to stanowić problem gdy dywan jest mocno przymocowany. Można tego jednak łatwo uniknąć wybierając system czyszczenia z małą wilgotnością która eliminuje możliwość nadmiernego zwilżenia.

Regularne czyszczenie dywanu jest niezbędne dla naszego zdrowia ale i wyglądu dywanu. Nie warto zaśmiecać sobie głowy wszystkimi możliwościami jakie mogą pomóc lub zaszkodzić Twojej wykładzinie lepiej zostawić to profesjonalnej firmie, np. Cleaning Poznań.