Wykładzina i dywan są bardzo dobrym dodatkiem dekoracyjnym wnętrza, potrafią one zupełnie je odmienić stwarzając przy tym szczególnie przyjemny klimat. Mogą one być ciekawym elementem dekoracyjnym pomieszczeń. Tylko właściwie pranie wykładzin zagwarantuje nam zadbany dywan, a wykładzina będzie spełniać dobrze swoją funkcję.

Czyszczenie dywanów, pranie wykładzin – Cleaning Poznań

Dbanie o dywany i wykładziny

Systematyczne odkurzanie jest koniczne do utrzymania ładnego i optymalnego wyglądu. Jeżeli będziemy dobrze o nie dbać to wystarczy, że wypierzemy dywan i wykładzinę tylko okazjonalnie. Największym zagrożeniem dla dywanów i wykładzin jest piach, który wyciera wlókna, przez co bardzo szybko może on nieodwracalnie je zniszczyć. Dywan można wytrzepać czego już nie zrobimy przy wykładzinie, jednak nie wszyscy dadzą radę wytrzepać dywan np. osoby starsze.

Czyszczenie domowymi sposobami

Bardzo często zdarza się, że próbujemy wyczyścić plamę lub zabrudzenia na własną rękę, środkami czystości, które w zasadzie mogą tylko pogorszyć sytuację. Przy praniu ręcznym ściereczką lub gąbką tylko wcieramy brud do wewnątrz wykładziny lub dywanu. To jest sposób na pozbycie się problemu na tak zwane „ 5 minut ” , ponieważ plama prędzej czy później i tak wyjdzie z powrotem na wierzch.

Pranie wykładzin przez zawodowców

Dbanie o dywany i wykładziny - pranie wykładzin
Pranie – czyszczenie dywanów oraz wykładzin powinni wykonywać tylko profesjonaliści, którzy dobrze znają się na swojej pracy i posługują się najlepszymi urządzeniami przeznaczonymi do takich zadań. Jest to ogromny komfort oraz pewność, że dywan czy też wykładzina odzyskają świeży wygląd i higieniczność. Cleaning Poznań proponuje pranie dywanów u klienta w domu, dzięki czemu zaoszczędzamy dużo czasu, a koszty nie są tak wygórowane jak by się mogło wydawać. Nasza firma czyści dywany i wykładziny najlepszą metodą tzn. metodą ekstrakcji, ale zanim przystąpimy do profesjonalnego czyszczenia najpierw odkurzamy włókna w celu usunięcia zabrudzeń, które są nieusuwalne przy praniu ekstrakcyjnym.