Pewnie każdy z nas, gdy się dobrze przyjrzy, zauważy, że przednie części kanapy lub fotela są ciemniejsze niż w innej jego części, to dotyczy również wykładzin i dywanów (w miejscach częściej eksploatowanych są ciemniejsze). To miejsce gdzie stawiamy swoje stopy – czyli jest to miejsce zabrudzone – i pewnie wolałbyś szybko się go pozbyć. Cleaning Poznań używa maszyny Puzzi 10/1 do tego typu zabrudzeń.

Czy na pewno uda się wrócić do wcześniejszego stanu?

Może… To nie takie proste – z wielu powodów. Jeśli plamy są bardzo widoczne – to pewnie dla osób, które chodzą w butach po domu i całym dywanie. Ktoś powie – „ale przecież wycieramy buty” – faktycznie, wytarcie butów w wycieraczkę dużo pomoże, ale i tak nie pozbędziecie się wszystkich cząstek gleby, zwłaszcza tych małych. Kiedy chodzisz po dywanie lub siedzisz buty ocierają się o włókna dywanu i przenoszą resztki cząstek. Drobne cząstki działają jak środek ścierny i powodują uszkodzenia dywanu.

Ciemne plamy na kanapie – czy to uszkodzenia czy brud? Cleaning Poznań

Ale dlaczego jest ciemniejszy niż reszta dywanu?

Wyobraźmy sobie włókna dywanu gdy są produkowane cylindrycznie, okrągłe i gładkie na powierzchni odbijające dużo światła. Gdy zetrzemy tę powierzchnię nie będzie ona odbijać już tyle światła. Weźmy na przykład nową płytę PVC, gładka i przepuszczająca dużo światła. Gdy przetrzemy ją papierem ściernym traci swój blask, nie odbija światła i staje się ciemniejsza. Dokładnie to samo dzieje się z naszym dywanem gdy ocierają się o niego buty.

Ciemne plamy na kanapie – czy to uszkodzenia czy brud? Cleaning Poznań

Jak wyczyścić te ciemne plamy?

Samo odkurzanie nie wystarczy; nie wystarczy też sama woda czy ręczne szorowanie. Poza tym własnoręczne czyszcenie zajmuje dużo czasu, który możemy przeznaczyć na inne przyjemniejsze czynności. Chcesz uzyskać satysfakcjonujący efekt? Zadzwoń do nas! Cleaning Poznań jako firma z doświadczeniem przy pomocy specjalnych środków chemicznych (bezpiecznych zarówno dla Ciebie jak i Twojego dywanu) i specjalnego odkurzacza o dużej mocy, szybko i skutecznie pomoże Ci zmniejszyć zaciemnienie na dywanie.

Pamiętaj!

Nie chodź w butach po dywanie! Mechanicznych uszkodzeń nie da się usunąć!